• Wady i zalety postępu technologicznego.

  9 years ago
  Każdego dnia poprawiane i udoskonalane są już istniejące urządzenia, maszyny i rozwiązania, oraz siła rzeczy pojawiają się całkiem nowe. Oczywiście taki stan rzeczy z jednej strony ma swoje zalety, ale tez i wady. Będąc w jakimkolwiek sklepie ze sprzętem elektronicznym, multimedialnym zauważamy coraz to więcej nowych, nieznanych, ulepszonych urządzeń. Ciężko jest niestety za tym…
 • Zasilacze komputerowe

  5 years ago
  Wiele osób obecnie korzysta z komputerów. Zarówno w pracy, jak i w domach korzysta się z różnego rodzaju komputerów. Niektóre z nich są używane przez kilka godzin w ciągu dnia, a inne praktycznie nie są wyłączane. Wobec tego producenci komputerów starają się wypuszczać do sprzedaży coraz lepszej jakości komputery, które będą w stanie spełniać…
 • O najnowszym iPhonie 5S

  9 years ago
  Kolejki pod iSpotami na całym świecie tuż po wrzuceniu na rynek nowego iPhone’a to już jest temat na niejedną książkę, to ciekawe zjawisko socjologiczne, gdy ludzie będą godzinami, jeśli nie dniami stać w kolejce po wymarzonego iPhone’a zaobserwujemy ponownie już wkrótce. A to czemu? Otóż Apple niebawem wypuści najnowszą wersję iPhone’a, będzie nim iPhone…

Czas na remont: płytki podłogowe

Remont często przyprawia o ból głowy oraz o wiele nerwów i stresu. Każdy wie, że aspektem, który jest najbardziej czasochłonny oraz najdroższy są płytki. Podczas remontu można jednak na wiele sposobów zaoszczędzić. Zaczynając od wyrzucenia starej podłogi i linoleum można zacząć wprowadzać zmiany. Niewielkim kosztem można uzyskać naprawdę ciekawy i interesujący efekt.

Najwięcej pomysłów, które niekiedy zaskakują można znaleźć na stronach internetowych. Wiele inspiracji można znaleźć np. na stronie https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/ Zdecydowanie najmniej przemyślanym aspektem podczas remontu jest podłoga. Często wybierana na samym końcu remontu. W tym momencie dostępnych jest multum opcji. Nieważne czy zależy Ci na naturalnych kolorach, czy chcesz zaszaleć z żywszymi odcieniami i wzorami.

A może zamiast parkietu płytki drewnopodobne?

Jeżeli nie jesteś w stanie pozwolić sobie na parkiet pomyśl nad płytkami drewnopodobnymi. Są one stosunkowo tanie, a zarazem jest to idealny sposób na nadanie nowego wyglądu pomieszczeniu. Niezależnie od kolorów na jaki się zdecydujesz jest to niedrogi projekt. Poza tym stworzenie dzięki nim ciekawych wzorów nie jest problemem. Ostatnimi czasy bardzo modne stało się bielone drewno.

Posiadając już drewnianą podłogę lub płytki w dobrym stanie, nie jest problemem wybielenie ich. Nie ma zbyt wielu różnic pomiędzy prawdziwą podłogą, a tą najnowszą drewnianą podłogą laminowaną. Trudno jest je rozróżnić, a różnica w cenie jest większa. Jest ona praktyczna do zastosowania w łazienkach i kuchniach, ponieważ nie wchłania ona wody. Wybór jest ogromny. Nie ma problemu w uzyskaniu naprawdę przeróżnych odcieni. Może być to ciemne wenge, aż do jasnego dębu, albo nawet efekt malowanego drewna.

Dzięki najnowszej technologii cyfrowej można uzyskać ciekawe płytki porcelanowe. Nie ma problemu w stworzeniu nawet takich, które wyglądają jak drewniane deski podłogowe. Można je zastosować wszędzie. Są bardzo praktyczne do łazienek, kuchni, sypialni czy korytarzy wejściowych. Aby jednak nie były one zimne w dotyku, warto zastosować ogrzewanie podłogowe.

Płytki ceramiczne w kuchni?

Porcelanowa podłoga z płytek często jest kojarzona z łazienkami. Nie jest jednak przeszkodą zastosowanie ich także do kuchni czy korytarzy. Aby Twoje stopy nie marzły, połącz je z ogrzewaniem podłogowym. O wiele przyjemniej będzie się po nich chodziło. Jeżeli nie jesteś w stanie zamontować ogrzewania do całej podłogi, wybierz większe płytki. Są one łatwiejsze i tańsze do zainstalowania ogrzewania, ponieważ wymagają mniej cięcia i spoinowania. Istnieją również inne wyjścia. Można stworzyć z płytek iluzję posiadania podłogi betonowej.

Jest to dobry sposób, jeżeli jesteś osobą chcącą stworzyć modny klimat przemysłowy w swoim mieszkaniu. Są one łatwo dostępne nawet w różnych kolorach i wykończeniach. Marmurowa podłoga jest kojarzona z luksusem. Oczywiście nie każdego stać na podłogę z rzeczywistego marmuru. Jednakże z pomocą przychodzą tańsze, a równie dobrze wyglądające płytki podłogowe z efektem marmuru.

Comments are closed.