2 marca, 2024

Obecność w gabinetach dobrego chirurga naczyniowego sprawia, że gabinety Neomedica stają się wyjątkowe. Jest to profesja niezwykle potrzebna i ważna. W naszych gabinetach pracują najlepsi specjaliści, którzy dbają o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów. Więcej informacji o specjalistach i wykonywanych przez nich badaniach znaleźć można na stronie

USG Doppler tętnic i kończyn

Chirurg naczyniowy może zlecać szereg badań, które pozwolą mu w pełniejszej diagnostyce. Jednym z podstawowych i wykonywanych na miejscu w gabinetach Neomedica jest USG doppler żył i tętnic kończyn. Jest to badanie, które wykonywane jest na miejscu, a pacjent nie musi się do niego przygotować. Pamiętać należy, że palacze powinni wstrzymać się z paleniem na kilka godzin przed badaniem. Palenie powoduje zawężenie naczyń krwionośnych, co może mieć wpływ na wyniki badania.

USG doppler aorty brzusznej w Poznaniu

Innym badaniem, które wykonuje się w gabinetach Neomedica, jest USG aorty tętnicy brzusznej. Jest to badanie, które może wykluczyć występowanie tętniaka aorty brzusznej, tory jest bezpośrednim zagrożeniem życia. Jest to badanie nieinwazyjne i bezbolesne. Pozwala na wykrycie zmian już we wczesnym stadium, co pozwoli na szybką reakcję i wdrożenie skutecznego leczenia. Im większy tętniak rośnie, tym bardziej prawdopodobne jest jego pęknięcie lub rozerwanie, powodujące intensywny ból brzucha lub pleców, zawroty głowy, nudności lub duszność.

  Czym można wykończyć łazienkę?