1 marca, 2024

SAP, a właściwie SAP SE to nazwa niemieckiej firmy informatycznej, która jako pierwsza stworzyła oprogramowanie typu ERP. Ponieważ jest ona liderem na rynku, a powstające nowe wersje aplikacji tego typu zyskują sobie coraz większą popularność, określenie SAP odnosi się raczej nie do samej firmy, a do oferowanego przez nią oprogramowania. Warto wspomnieć, że jest ono powszechnie stosowane na całym świecie, o czym świadczą liczne wdrożenia. A czym jest ERP?

Rozwinięcie tego skrótu, czyli Enterprise Resource Planning, można przetłumaczyć jako ‘planowanie zasobów przedsiębiorstwa’. Określenie to odnosi się więc do całego zestawu aplikacji usprawniających proces planowania działalności przedsiębiorstwa. SAP system opiera się na zbieraniu, analizowaniu oraz wykorzystywaniu zdobytych informacji, dzięki czemu zarządzający firmą mogą podejmować bardziej przemyślane decyzje. Tego typu oprogramowanie stale się rozwija i obecnie obejmować może każdy element działalności przedsiębiorstwa, niezależnie od branży, w jakiej ono działa.

Ponieważ system SAP umożliwia stałe kontrolowanie procesów zachodzących w przedsiębiorstwie oraz ich analizę, wykorzystuje się go również do wdrażania rozwiązań usprawniających pracę. Tego typu oprogramowanie spełnia swoją funkcję zarówno w mniejszych przedsiębiorstwach, jak i dużych korporacjach. Poszukując firmy consultingowej SAP warto wybierać wśród tych, które mają tytuł Złotego Partnera SAP, co potwierdza najwyższą jakość oferowanych usług oraz rzetelność.

  Praktyczny prezent