Czas na remont: płytki podłogowe

Remont często przyprawia o ból głowy oraz o wiele nerwów i stresu. Każdy wie, że aspektem, który jest najbardziej czasochłonny oraz najdroższy są płytki. Podczas remontu można jednak na wiele sposobów zaoszczędzić. Zaczynając od wyrzucenia starej podłogi i linoleum można zacząć wprowadzać zmiany. Niewielkim kosztem można uzyskać naprawdę ciekawy i interesujący efekt.

Najwięcej pomysłów, które niekiedy zaskakują można znaleźć na stronach internetowych. Wiele inspiracji można znaleźć np. na stronie https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/ Zdecydowanie najmniej przemyślanym aspektem podczas remontu jest podłoga. Często wybierana na samym końcu remontu. W tym momencie dostępnych jest multum opcji. Nieważne czy zależy Ci na naturalnych kolorach, czy chcesz zaszaleć z żywszymi odcieniami i wzorami.

A może zamiast parkietu płytki drewnopodobne?

Jeżeli nie jesteś w stanie pozwolić sobie na parkiet pomyśl nad płytkami drewnopodobnymi. Są one stosunkowo tanie, a zarazem jest to idealny sposób na nadanie nowego wyglądu pomieszczeniu. Niezależnie od kolorów na jaki się zdecydujesz jest to niedrogi projekt. Poza tym stworzenie dzięki nim ciekawych wzorów nie jest problemem. Ostatnimi czasy bardzo modne stało się bielone drewno.

Posiadając już drewnianą podłogę lub płytki w dobrym stanie, nie jest problemem wybielenie ich. Nie ma zbyt wielu różnic pomiędzy prawdziwą podłogą, a tą najnowszą drewnianą podłogą laminowaną. Trudno jest je rozróżnić, a różnica w cenie jest większa. Jest ona praktyczna do zastosowania w łazienkach i kuchniach, ponieważ nie wchłania ona wody. Wybór jest ogromny. Nie ma problemu w uzyskaniu naprawdę przeróżnych odcieni. Może być to ciemne wenge, aż do jasnego dębu, albo nawet efekt malowanego drewna.

Dzięki najnowszej technologii cyfrowej można uzyskać ciekawe płytki porcelanowe. Nie ma problemu w stworzeniu nawet takich, które wyglądają jak drewniane deski podłogowe. Można je zastosować wszędzie. Są bardzo praktyczne do łazienek, kuchni, sypialni czy korytarzy wejściowych. Aby jednak nie były one zimne w dotyku, warto zastosować ogrzewanie podłogowe.

Płytki ceramiczne w kuchni?

Porcelanowa podłoga z płytek często jest kojarzona z łazienkami. Nie jest jednak przeszkodą zastosowanie ich także do kuchni czy korytarzy. Aby Twoje stopy nie marzły, połącz je z ogrzewaniem podłogowym. O wiele przyjemniej będzie się po nich chodziło. Jeżeli nie jesteś w stanie zamontować ogrzewania do całej podłogi, wybierz większe płytki. Są one łatwiejsze i tańsze do zainstalowania ogrzewania, ponieważ wymagają mniej cięcia i spoinowania. Istnieją również inne wyjścia. Można stworzyć z płytek iluzję posiadania podłogi betonowej.

Jest to dobry sposób, jeżeli jesteś osobą chcącą stworzyć modny klimat przemysłowy w swoim mieszkaniu. Są one łatwo dostępne nawet w różnych kolorach i wykończeniach. Marmurowa podłoga jest kojarzona z luksusem. Oczywiście nie każdego stać na podłogę z rzeczywistego marmuru. Jednakże z pomocą przychodzą tańsze, a równie dobrze wyglądające płytki podłogowe z efektem marmuru.