3 marca, 2024

Nie ma jednego przepisu na idealną aranżację łazienki. Każdy wystrój wnętrza jest przecież uzależniony od naszych preferencji. Jedni wolą jasne, stonowane kolory, innym odpowiada matowość i ciemna tonacja. Różnie może być też ze stylem, który wybierzemy do naszego wnętrza, a także rodzajem materiału wykończeniowego. Projektanci w ostatnich latach chętnie sięgają po drewniane deski, ścianę z cegły czy beton architektoniczny. W łazienkach dobrze sprawdzi się też kamień. Od lat najczęściej spotykane są jednak płytki. Kiedy planujemy remont lub urządzamy nowe wnętrze powinno nam przede wszystkim zależeć na tym, by użyte przez nas materiały były jakościowe i wytrzymałe.

Płytki ceramiczne włoskie – najlepszy wybór do łazienki?

Kafelki są od lat najchętniej wybieranym rodzajem materiału wykończeniowego. Wpływa na to przede wszystkim dostępność oraz dość niska cena. Nie bez znaczenia jest również ich dekoracyjność. Z każdym rokiem przybywa bowiem ciekawych kolekcji płytek hiszpańskich i włoskich, które możemy wykorzystać w naszej aranżacji. Do istotnych cech należy jeszcze to, że płytki doskonale zabezpieczają powierzchnię ścian przed wodą. Rozchlapywanie jej na ściany czy podłogę nie będzie stanowić większego zmartwienia. Wodę z ich powierzchni łatwo zbierzemy przeznaczoną do tego ścierką czy mopem. Płytki włoskie wyposażone są najczęściej w specjalne technologie, które ułatwiają nam sprzątanie.

Gdzie kupić włoskie płytki ceramiczne?

Odpowiedź na to pytanie nasuwa się dosyć szybko – w sklepie z materiałami budowlanymi lub w salonie z płytkami. Rozwiązanie takie ma swoje wady i zalety. Możemy zobaczyć, jak dana płytka wygląda w rzeczywistości i porównać ją z innymi, dostępnymi w sklepie. Problem pojawia się wtedy, gdy potrzebujemy płytek na już, a okazuje się, że nie ma ich w magazynie i będziemy musieli czekać na ich dostarczenie. Kłopotliwa jest również konieczność dojazdu – by zobaczyć dostępne produkty i porównać ich ceny będziemy musieli często udać się do kilku miejsc, co oczywiście będzie kosztować nas czas. W poszukiwaniu płytek hiszpańskich i włoskich możemy jednak skorzystać również z internetu. Powstaje coraz więcej miejsc, takich jak, gdzie wygodnie z domu zapoznamy się z aktualną kolekcją płytek, porównamy oferty cenowe, a jeśli będzie trzeba, zamówimy płytki z dostawą do domu. To rozwiązanie szybkie i wygodne, dlatego warto je uwzględnić, kiedy planujemy remont. Oszczędzimy w ten sposób czas i nerwy, które mogłyby się pojawić w czasie przemierzania miasta i poszukiwania płytek idealnych.

  USG stawów dziecka – wszystko co musisz wiedzieć przed wizytą