2 marca, 2024

Każde mieszkanie wymaga od czasu do czasu niewielkiego nawet remontu. Powodem może być nie tylko uszkodzenie czy zniszczenie ścian bądź podłogi, ale też chęć wprowadzenia zmian w wystroju. Zakup nowych mebli czy położenie podłogi od nowa wiążą się z niemałymi kosztami. Istnieją jednak sposoby na dosyć szybkie i mniej kosztowe odświeżenie wnętrza. Przykładem może być położenie tapety.

Co prawda wymaga to nieco więcej wysiłku niż „zwykłe” pomalowanie ścian, ale też efekt może robić większe wrażenie. Do najważniejszych zalet tapet należy z pewnością niezwykle szeroki wybór wzorów – możemy zdecydować się na gładkie lub zdobione tapety, a tym samym stworzyć dowolną niemal aranżację. Doskonale sprawdzą się one zarówno w pomieszczeniach klasycznych i stylowych, jak i tych nowoczesnych. Często stosowanym rozwiązaniem jest obecnie pokrywanie tapetą tylko jednej ściany lub jej fragmentu. Producenci oferują też tapety przeznaczone do malowania. Są one pokryte ozdobnym wypukłym wzorem, który uwidacznia się po nałożeniu koloru. Pozwala to osiągnąć wiele możliwości dekoracyjnych. O czym należy pamiętać kupując tapety?

Przede wszystkim nie powinny one zawierać żadnych szkodliwych dla naszego zdrowia substancji. Drugą istotną kwestią jest sam wzór, który powinien pasować stylistycznie do całego wnętrza. Jeśli planujemy wytapetować pokój dziecinny, najlepszym wyborem może okazać się tapeta odporna na zmywanie – dzięki niej z łatwością usuniemy wszystkie zabrudzenia bez obaw o uszkodzenie ściany.

  Wymiana walut – w banku czy w kantorze?